СВЕТО УСПЕНИЕ БОГОРОДИЧНО ДЕН НА ВАРНА

08/14/19 / КУЛТУРА
П Р О Г Р А М А 2019






Съорганизатори:
ВОЕННОМОРСКИТЕ СИЛИ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
ВАРНЕНСКАТА И ВЕЛИКОПЕСЛАВСКА МИТРОПОЛИЯ


1. – 20.08
ДНИ НА ВОЕННОМОРСКИТЕ СИЛИ НА БЪЛГАРИЯ


6.08/10:00

Вход на Морската градина
ФОТОИЗЛОЖБА С ДЪХ НА МОРЕ
(140 години български ВМС)
Официално откриване

11.08/8:30
Морска гара
ТЪРЖЕСТВЕНО ВДИГАНЕ НА МОРСКИЯ ФЛАГ И ЦЕРЕМОНИЯ ПО ПРИСВОЯВАНЕ НА ПЪРВО ОФИЦЕРСКО ЗВАНИЕ НА ВИПУСКНИЦИТЕ НА ВВМУ Н. Й. ВАПЦАРОВ


13. – 18.08
Варна – Балчик – Свети Влас – Бургас
XIX МЕЖДУНАРОДНА ВЕТРОХОДНА РЕГАТА КОР КАРОЛИ
Организатори: Фондация КорКароли и Община Варна

15.08/18:30
Пристанище Варна – свободна зона
Официално откриване и награждаване на победителите от трите гонки във Варненския залив


14.08
18:30

Галерия Ларго
ГРАФИЧНА ИЗЛОЖБА РОЗИ И ЛЪВОВЕ
Х Международен екслибрис конкурсБиблиотека БодиоЛомнаго – Италия


15.08
15.08/9:00

Катедрален храм Успение Богородично
ТЪРЖЕСТВЕНА АРХИЕРЕЙСКА СВЕТА ЛИТУРГИЯ

15.08/9:30
До Сцена Раковина
АТРАКЦИОН ВЪЛШЕБНО ОГЛЕДАЛО

15.08/10:00
Сцена Раковина
Интерактивен спектакъл Балон като Слон!
С участието на Коле Китанов

15.08/10:30
Пл. Св. св. Кирил и Методий
ТЪРЖЕСТВЕНО ИЗДИГАНЕ ЗНАМЕТО НА ВАРНА

15.08/10:40
Пл. Св. св. Кирил и Методий
ЛИТИЙНО ШЕСТВИЕ С ЧУДОТВОРНАТА ИКОНА НА СВЕТА БОГОРОДИЦА

15.08/11:00
Сцена Раковина
АТЕЛИЕ ЗА ИЗРАБОТКА НА МЕКИ КУКЛИ
Под ръководството на Мария Банова и Арт Ленд

15.08/15:00 – 19:00
Около Аквариума
ЕСЕТРОВА ЛУНА
Образователни игри за водния свят на рибарско корабче
Домакин: Световната природозащитна организация WWF

15.08/18:30 – 19:45
Сцена Раковина
БОГДАН ТОМОВ ЗА ДЕЦАТА НА ВАРНА

15.08/20:00
Летен театър
ТЪРЖЕСТВЕН КОНЦЕРТ ПО СЛУЧАЙ ДЕНЯ НА ВАРНА
С участието на Ансамбъл Варна, камерен ансамбъл Св. Йоан Кукузел – Ангелогласния, квартет Светоглас, Донко Марков и Група Вакали
Церемония по връчване на почетни звания и отличия

15.08/20:00 – 01:00
Пристанище Варна – свободна зона
ПРАЗНИЧЕН КОНЦЕРТ
С участието на: ConnectionCrew, Христиан Ненов, Кирил Хаджиев – Тино, Атанас Кателиев, Славин Славчев и група Julian’sLaughter, Ицо Хазарта, 4Magic, Дамян Попов и Миа (водещи), Ева Пармакова, DJ FabrizioParisi, TITAи Claydee(Гърция)
Лазерно шоу и празнична заря

20:30
Пл. Независимост
ПРАЗНИЧЕН КОНЦЕРТ КРАЙ ФОНТАНА
С участието на: Оркестър и солисти на Държавна опера – Варна, с диригент Кръстин Настев и Камерния ансамбъл Св. Йоан Кукузел – Ангелогласния
 




Начало / За нас / Статии / Проекти / Контакти 2020, Всички права запазени.